Vedat Milor ekranlara dönüyor

Yemek ve şarap eleştirmeni Vedat Milor, birkaç yıllık aranın ardından yeni bir gastronomi programıyla ekranlara döneceğini duyurdu: “Birkaç yıllık aranın ardından tekrar ekranlara dönüyorum. Her pazar Habertürk ekranlarında olacağım. Umarım yeni programımı beğenirsiniz. Herkesin görmesi için retweet etmeniz ne güzel olurdu! Ama bu Twitter’ı kullanım politikalarınıza uygun değilse anlayışla karşılarım.”

Milor’un yeni programı “Buyurun Sofraya”, 23 Temmuz’dan itibaren her pazar günü Habertürk TV’de yayınlanacak. Vedat Milor, yeni programında da geçmişten günümüze dünya mutfaklarının izinde, İstanbul’u semt semt dolaşacak ve lokantaların özel yemeklerinin tadına bakacak. Programın ilk bölümünde de Michelin Rehberi‘yle neden İstanbul özelinde hemfikir olmadığımı anlatacak, yıldız alamayan ama yıldız alması gerektiğini düşündüğü iki mekanı değerlendirecek.

Uzunca yıllar akademisyenlikle uğraşan Vedat Milor, NTV’de yayınlanan “Tadı Damağımda” programından sonra üniversiteden ayrıldı. Halen Hürriyet gazetesinde hafta sonu yazılarına devam ediyor. Ayrıca Michelin yıldızlı şef Mikael Jonsson’la kurduğu Gastroville‘in devamı olan Gastromondiale‘de ve Türkçe yayın yapan gastronomi sitesi Mizanplas‘ta da yazılar yayımlamayı sürdürüyor.

Muhabbetimiz daim olsun...

Benzer Yazılar
Total
0
Share