The Rolling Stones’dan yeni albüm: “Hackney Diamonds”

Rolling Stones. Fotoğraf: Mark Seliger.
Rolling Stones. Fotoğraf: Mark Seliger.

İngiliz rock grubu The Rolling Stones, Ağustos ayının sonunda yerel bir gazeteye verdikleri ilanla ilk sinyalini verdikleri yeni albümün ilk şarkısını 6 Eylül’de gerçekleştirilen bir etkinlikte müzik kamuoyuyla paylaştı. Hackney Diamonds adını taşıyan albüm, grubun 2005’ten bu yana yayımlanan ilk orijinal stüdyo albümü olacak.

Londra’nın doğusundaki Hackney bölgesinde yapılan etkinlik, grubun YouTube sayfasından da canlı yayınlandı. Etkinlik, talk show sunucusu Jimmy Fallon tarafından sunuldu. Grup, Hackney Diamonds albümünün 12 parçadan oluşacağını ve tamamının Ekim ayında çıkacağını açıkladı.

Albümden ilk şarkı olan “Angry” 6 Eylül’de dinleyicilerle buluştu. Şarkının video klibinde ise Euphoria dizisiyle tanınan Sydney Sweeney yer aldı. Grubun solisti Mick Jagger, albümün müzikal anlayışının single’ın adı gibi “öfkeli” olduğunu söyledi. Aşk şarkıları da içerecek albümün “eklektik” birçok müzik türünün karışımı olacağını ifade etti.

Eski bir doğu Londra argosu olan “Hackney Diamonds”, özellikle soygun sırasında kırılan pencerelerin camlarını tarif etmek için kullanılıyor. Grubun verdiği gazete ilanında müşterilerin fiyat teklifi almak için arayabilecekleri bir telefon numarası da mevcuttu. Gazete ilanı, reklam kampanyasının sadece bir parçasıydı. Bunun yanında ünlü dudak logosu Londra, New York, Los Angeles, Paris ve dünya genelinde başka şehirlerdeki ikonik binalara yansıtıldı.


Kaynak: BBC Türkçe

Size ihtiyacımız var. Buraya kadar geldiyseniz, hatırlatmak boynumuzun borcu. Türkiye gibi geleceği ziyadesiyle belirsiz bir ülkede, elimizden geldiğince nitelikli yayıncılık yapmanın imkanlarını araştırıyoruz. Güvenilirliğini küresel ölçekte yitirmiş medya alanında hâlâ iyi işler çıkarılabileceğini göstermek istiyoruz.

Bağımsız yayıncılığı desteklemeniz bizim için çok değerli. vesaire’nin dağıtımının sürekliliğinin sağlanmasında ve daha geniş kesimlere ulaşmasında okurlarımızın üstlendiği sorumluluk özel bir anlam taşıyor. vesaire’yi tek seferliğine veya düzenli desteklemek için patreon sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Muhabbetimiz daim olsun...

Benzer Yazılar
daha fazla

Geçmiş bugündür…

Depo, 12 Eylül–8 Kasım 2023 tarihleri arasında Türkiye’nin ilk dijital müzesi ve insan hakları arşivi Tarihsel Adalet için…
Total
0
Share