Seinfeld’in 11 Eylül bölümü nasıl olurdu?

Daha önce Saturday Night Live programı ve Zaytung muadili Onion gibi internet sitelerinde çalışmış komedi yazarı Billy Domineau, 2 Ağustos akşamı Twitter hesabından bir mesaj paylaştı: “Merhaba. Seinfeld için bir 11 Eylül bölümü yazdım. Okuyup eğlenirseniz ve bunun için benden nefret ederseniz çok sevinirim.”

Domineau metni gerçekten de Seinfeld‘in bildiğimiz karakterlerinin 11 Eylül 2001’de İkiz Kuleler’e düzenlenen saldırıdan birkaç gün sonra neler yapacağını, alışkın olduğumuz bencilliklerini nasıl sergileyeceklerini düşünerek yazmış gibi görünüyor. Ana karakterlerin yanı sıra Jackie Chiles, Leo Amca, George’un annesi ve babası, Bay Steinbrenner gibi renkli yan karakterlere de yer veren akıl dolu senaryo, her ne kadar bir espri malzemesi olsa da sıkı bir çalışmanın ürünü gibi görünüyor. Okurken de karakterlerin o sözleri söyleme biçimlerini, başlarına gelen olaylara verecekleri tepkileri hayal ediyor ve kendinizi gülmekten alamıyorsunuz.

Metnin tamamının çevirisine buradan, orijinaline ise buradan ulaşabilirsiniz.

Muhabbetimiz daim olsun...

BENZER YAZILAR
daha fazla

Popüler kültürle ne yapacağız?

Bir tarafta sahip oldukları tüm imkânlara rağmen kültürel iktidarlarını hâlâ dilediklerince kuramamış olmanın ruh hâliyle sıradan bir şarkı…
sayın okur, bir maniniz yoksa sizi de bekliyoruz. vesaire’nin eski ve yeni yazılarından itinayla derlediğimiz tematik bültenleri her pazar sabahı okumak için şimdi abone olunuz: ve'posta.
KAYDOL
Total
1
Share