Özel gösterim: “Babamı Kim Öldürdü”

Moda Sahnesi, 22 Ocak Pazar akşamı sahnelenecek Babamı Kim Öldürdü oyununun bütün gelirini son yılların en etkili sendikalarından Bağımsız Maden İşçileri Sendikası‘na aktaracak. Sendikayla dayanışma için sahnelecek oyunun biletleri buradan satın alınabilir, askıda bilet bırakmak isteyenler ise bilgi@modasahnesi.com e-posta gönderebilir.

Eylül 2020’den bu yana sahnelenen Babamı Kim Öldürdü, genç Fransız yazar Edouard Louis’in roman üçlemesinin sonuncusu olan eserinden oyunlaştırıldı. İşçi sınıfı ailesinde yaşadıklarından yola çıkarak yazdığı romanlarında ırkçılık, sömürü, cinsiyetçilik, ekonomik bunalım, nefret suçu, ayrımcılık temalarını işleyen yazar son romanında da benzer temalar üzerinden babasıyla ilişkisi üzerine yoğunlaşıyor.

Bir işçi olan babasının erkeklik, işçilik, aile gibi olgulara yaklaşımını ve bu yaklaşımındaki açmazların fark edilmesini sağlıyor. İşçiliği değişmez bir kader gibi giyinen babası geçirdiği iş kazası sonucunda yatalak kalıyor. Edouard bunun sorumlusu olarak devleti görüyor, babasının başına gelen felaketten devleti sorumlu tutuyor.

Babamı Kim Öldürdü
Yazan:
Edouard Louis
Çeviren: Ayberk Erkay
Yöneten: Kemal Aydoğan
Oynayan: Onur Ünsal
Müzik: Dengin Ceyhan
Sahne Tasarımı: Cansu Aslan
Görsel Tasarımı: Fidel Kılıç
Işık Tasarımı: İrfan Varlı
Yönetmen Asistanı: Cem Burçin Bengisu

Süre: 105′ tek perde

Muhabbetimiz daim olsun...

Benzer Yazılar
Total
0
Share