Nirvana’nın yeni fotoğrafları ortaya çıktı

28 Ekim 1991’de, efsanevi Nevermind albümünün yayımlanmasından yaklaşık bir ay sonra, Austinli fotoğrafçı Kirk Weddle albümün henüz kopardığı fırtınayı desteklemek üzere Nirvana ekibinin fotoğraflarını çekmekle görevlendirildi.

nevermind_album

Weddle’ın kafasında albüm kapağı için birkaç ay önce çektiği meşhur çıplak bebek fotoğrafını taklit etmek vardı. Nirvana ekibi Los Angeles’taki bir havuzda sabah gerçekleştirilen çekimlerde hiç de havasında değildi. Kurt Cobain, Krist Novoselic ve Dave Grohl ülkenin batı sahilinde gerçekleştirdikleri bir dizi konser yüzünden bitap düşmüştü. Hatta Cobain yorgunluktan havuz kenarında kestiriyordu. Hava sıcaklığı da yüzmek için pek elverişli görünmüyordu. Ancak deneyimli fotoğrafçı Weddle ekibi suya sokmayı ve 200’e yakın fotoğraf çekmeyi başardı.

Kurt Cobain

niravana_havuz

nirvana_havuz3

nirvana_havuz2

Bugüne dek gün ışığına çıkmamış fotoğrafların birçoğu, prömiyerini Sundance Film Festivali’nde yaptıktan sonra geçtiğimiz hafta HBO’da yayımlanan Kurt Cobain belgeseli Montage of Heck’te yayımlanmıştı. Fotoğraflardan bazıları ise Modern Rocks Gallery ve Rock Paper Photo tarafından satış sunuldu.

kurt_cobain

Montage of Heck belgeselinin yönetmeni Brett Morgen tarafından yazılan aynı isimli kitap ise fotoğraflar, filmden görüntüler ve röportajların yanı sıra Cobain’in filmde yer almayan çizimlerini de içeriyor. Aklınızda bulunsun.

Muhabbetimiz daim olsun...

Benzer Yazılar
Total
0
Share