“Kuru Otlar Üstüne” Türkiye prömiyerini Adana’da yapacak

KURU OTLAR ÜSTÜNE (Nuri Bilge Ceylan, 2023).
KURU OTLAR ÜSTÜNE (Nuri Bilge Ceylan, 2023).

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan’ın bu yıl 76. Cannes Film Festivali’nde yarışan son filmi Kuru Otlar Üstüne, Türkiye prömiyerini Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde yapacak. Prömiyere filmin yönetmeni Nuri Bilge Ceylan’ın yanı sıra başrol oyuncuları Merve Dizdar, Deniz Celiloğlu ve Musab Ekici de katılacak. Bu yıl 30. yaşını kutlayan Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali, 18-24 Eylül tarihlerinde izleyicilerle buluşacak.

Arte France Cinéma ve TRT’nin ortak yapımcısı olduğu Kuru Otlar Üstüne, küçük bir köydeki zorunlu hizmetinin son yılında umutla İstanbul’a atanmayı bekleyen, ancak iki kız öğrencisi tarafından tacizle suçlanınca hayatı altüst olan resim öğretmeni Samet’in hikayesini anlatıyor. Filmin senaryosunda Nuri Bilge Ceylan’ın yanı sıra Ebru Ceylan ve Akın Aksu’nun imzası bulunuyor. Film, Türkiye genelinde 29 Eylül’de gösterime girecek.

Filmde 10 Ekim 2015’te IŞİD’in gerçekleştirdiği Ankara Garı Katliamı’nda ayağını kaybeden öğretmen Nuray karakterini canlandıran Merve Dizdar, bu rolüyle 76. Cannes Film Festivali’nde “En İyi Kadın Oyuncu” ödülünü kazanmıştı.


Bunlar da ilginizi çekebilir:

Muhabbetimiz daim olsun...

Benzer Yazılar
Total
0
Share