Dino’nun evrim şarkıları

Hem devlet eliyle hem de toplumsal bağnazlıklar nedeniyle reddedilen Evrim Teorisi, okullarda ulaşılamıyor olabilir ancak etrafta farkındalığı ayakta tutmak ve çocuklara evrimi öğretmek için çabalayan güzel insanlar hâlâ mevcut.

Dino’nun Şarkıları, Praksis ve Şubadap Çocuk tarafından hazırlanan altı şarkılık bir albüm. 23 Nisan’da subadapcocuk.org’da yayımlandı ve Soundcloud üzerinden ücretsiz dinlenebiliyor, dilerseniz indirebiliyorsunuz. Kitlesel fonlama ile oluşturulan bütçeyle 3.000 adet albümü de basıp, yoksul mahallelerdeki çocuklara dağıtmışlar. Albümle beraber şarkı sözlerinin ve şarkılarla ilgili anlatıların da yer aldığı 16 sayfalık bir kitapçık da geliyor.

dino_booklet

İnsanlığın varoluşuna ilişkin en önemli açıklamayı yapan teoriyi çocuklara eğlenceli bir şekilde anlatmak için güzel bir yol seçilmiş ve iyi bir iş çıkmış. Üstelik baskı ve yasaklarla savaşmanın birden fazla yolu olduğunu hatırlamak da insana umut veriyor. Şarkıları ve albüm kitapçığını indirmek istiyorsanız sizi şöyle alalım.sayın okur, gönüllü yayıncılığın velinimetlere ihtiyacı olacağını biliyorduk. yazılarımızı okuduğunuz, beğendiğiniz, paylaştığınız için müteşekkiriz. vesaire için maddi destek de sunmak isterseniz, ziyadesiyle minnettar olacağız.