Bu aşk hep görülmeye değerdi

Ne yapmaya niyetlendiysek “olmaz” dediler, ne söylemeye kalkıştıysak “şimdi sırası değil” dediler. Ne zaman bir araya gelsek dağılmamızı istediler, ayırdılar. Tarihi bizden sakladılar, dayanışmayı bizden esirgediler, eğlenceyi bizden sakındılar. Yokmuşuz gibi davrandılar.

Aynı göğe baktık, aynı şehri dolaştık, aynı havayı soluduk. Başka sokaklardan yürüdük, kavuşmanın yolunu bulduk. Birlikte güldük, gece boyunca eğlendik, yorulmadan sabahladık, yeni kadehler kaldırdık, birbirimize sarıldık. Hep buradaydık, olmaz denilene göz göre göre meydan okuduk, deli dolu yaşadık, âşık olduk. Görmesinler.

Sen görüyor musun? Bu aşk hep görülmeye değerdi, farklı olmak bir arada olmaya engel değildi. Peki, duyuyor musun? Müzik dursa bile eğlence hep devam etti. Belki sen görmedin ama biz birlikte çok eğlendik. Bize benzemeyenlerle birlikte bir dizeye, bir ritme, bir nakarata, bir şarkıya, bir konsere, bir festivale, bir gülüşe, bir bakışa, bir duruşa tutulduk. Ağaçlara, sokaklara, denizlere, renklere, yeni keşiflere, gündüze, geceye, içimizden gelene tutunduk. Kavuşmaya, sarılmaya, dayanışmaya, anlamaya, yaşamaya âşık olduk.

Aşk varsa bir yerde, umutsuzluğa yer yok orada. Her hasretin bir vuslatı, her kışın bir baharı, her gecenin bir sabahı var. Her aşk başka bir dünyanın zarafetini duyumsamakla başlar. Bize başka bir dünyadanmış gibi görünen ama kendi dünyasında zarafetle salınan varlığa bir anda dikkat kesiliriz. Yeterince özen gösterirsek merakımız hayranlığa, hayranlığımız şefkate, şefkatimiz de neşeye dönüşür. Aşk, nihayetinde, heyecanla ve neşeyle özdeşleşen bir çehreye kavuşur. Kime veya neye âşık olduğunuzun artık bir önemi yoktur. Yaşamaya, gülmeye ve eğlenmeye bakarız, yorulmak bilmeyiz. Olmaz dediklerini oldururuz.

About Nights, bu şehre, bitmeyen geceye, doğan güneşe, hep içinden gelene, bazen gelişine, olmaz denilene, havaya kalkan kadehlere, gülmeye, dans etmeye, kavuşmaya, sarılmaya, yaşamaya âşık olanlara sesleniyor. Müzik dursa da eğlenmeye devam edenleri çağırıyor. Bugüne kadar hiç âşık olmadıysan, deli dolu yaşamadıysan, kulak ver bu çağrıya: Şimdi sen de, hiç olmamış gibi, #AşıkOL.

4 Yorum

Muhabbetimiz daim olsun...

Total
0
Share