BluTV’den yeni bir orijinal dizi: Magarsus

Dört tarafı narenciye bahçeleriyle sarılı, sırtını Magarsus Antik Kenti’ne yaslamış bir sahil ilçesi, Sarıbahçe… Despot bir narenciye tüccarı, Halil Kurak… Bu narenciye krallığını ileride yönetmeye talip üç muhtemel varis: Tansu, Turgut ve Beton… Mevsimler değişir, hasatlar yapılır ama Sarıbahçe’de hiçbir şey değişmez.

BluTV’nin yeni orijinal dizisi Magarsus, Hepsiburada Premium’un katkılarıyla, 10 Ağustos’ta izleyicilerle buluşuyor. 10 Ağustos’tan itibaren izlenebilecek ilk iki bölümün ardından her perşembe yeni bölümler gelecek. Dizi, Çukurova’nın sahil kasabası Sarıbahçe’de narenciye ticareti yapan Kurak Ailesi’nin hem kendi içinde cereyan eden hesaplaşmayı hem de bölgede hakimiyet kurmaya çalışan dış güçlerle mücadelesini konu ediniyor. Dizi, adını Adana’nın Karataş ilçesinde bulunan ve Truva Savaşı’ndan sonra bölgeye gelen Kilikyalı Mopsos ile Yunanlı Amphilokhos’un MÖ 7. yüzyılda kurduğu Magarsus Antik Kenti’nden alıyor.

Berkay Ateş, Çağlar Ertuğrul ve Merve Dizdar’ın başrollerini paylaştığı Magarsus’ta genç oyunculara Ercan Kesal eşlik ediyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Burcu Gölgedar, Cem Bender, Mehmet Bozdoğan, Sümeyye Aydoğan, Menderes Samancılar, Uğur Uzunel, Kayhan Açıkgöz, Sezer Arıçay, Sekvan Serinkaya, Emel Atıcı ve Murat Baykan gibi oyuncular yer alıyor.

Ercan Kesal, Sarıbahçe’deki narenciye ticaretini ve düzenini elinde tutan Kurak Tarım’ın kurucusu Halil Kurak’ı canlandırırken; Berkay Ateş, Halil Kurak’ın yeğeni ve sağ kolu Beton’u; Çağlar Ertuğrul da Halil Kurak’ın öfkeli oğlu Turgut’u canlandırıyor. Merve Dizdar ise Halil Kurak’ın ABD’de eğitim alıp, Kurak Tarım’ı modern ve kurumsal bir yapıya çevirmek hedefiyle Sarıbahçe’ye dönen kızı Tansu’yu canlandırıyor.

Yönetmenliğini Yunus Ozan Korkut’un üslendiği dizinin senaryosunu Yunus Ozan Korkut ve Mustafa Yürüktümen birlikte kaleme aldı. Magarsus, uluslararası alanda dizi yapımcılarının bir araya geldiği 7. Berlin TV Series Festivali’nin “Special Mention” kısmında gösterildi ve Stellar Cast Ödülü’nü aldı.

Hepsiburada Premium’un katkılarıyla ekrana gelen Magarsus’u, Premium üyeleri üyelik süreleri boyunca hediye BluTV üyelikleri sayesinde izleyebiliyorlar. Geçen ay birinci yıldönümünü kutlayan Hepsiburada Premium’un 1 milyondan fazla üyesi bulunuyor.

Muhabbetimiz daim olsun...

Benzer Yazılar
Total
0
Share