“Belki semte caz gelir”: Yeniköy Caz Günleri başlıyor

Yeniköy semti etrafında bir araya gelmiş gönüllüler tarafından, İstanbul Almanya Başkonsolosluğu, 31. Akbank Caz Festivali Yıl Boyu Caz ve Kendine Has’ın destekleriyle gerçekleştirilen Yeniköy Caz Günleri, 24-26 Eylül 2021’de müzik severleri bekliyor. 4 farklı mekâna yayılmış 8 konseri barındıran program, Kaan Bıyıkoğlu, Ekin Cengizkan, Can Çankaya, Yahya Dai, İmer Demirer, Jef Giansily, Ricardo Marenghi, Andreas Metzler, Enver Muhamedi, Engin Recepoğulları ve Kağan Yıldız gibi isimleri bir araya getiriyor.

Normal şartlar altında 16-18 Nisan 2020 için planlanan programın salgın sebebiyle ertelenmesi, etkinliğin ilk edisyonunu yaklaşık bir buçuk yıl geciktirmişse de festivalin yerele değer veren, yaşadığı çevreyi korumak ve geliştirmek isteyen yaklaşımı korunmuş gibi görünüyor. Nitekim Yeniköy Caz Günleri’nin ardındaki ekip, hayatın sahil semtlerine, banliyölere kaymasıyla “şehir merkezi” algısının değişeceğini öngörüyor. “Her semte bir festival,” sloganının ne denli gerçeğe dönüşeceğini bugünden kestirmek mümkün değil, ama Yeniköy Caz Günleri’nin semtin potansiyelini korumak ve genişletmek adına attığı adımların takdire şayan olduğu kesin.

Ayrıntılı programa etkinliğin web sitesinden ya da Instagram hesabından erişebilir, biletleri Mobilet’ten alabilirsiniz.

Muhabbetimiz daim olsun...

BENZER YAZILAR
daha fazla

Zeki Müren de bizi duyacak mı?

Hâlâ duymayan kaldıysa beri gelsin. Yönetmen ve video sanatçısı Beyza Boyacıoğlu’nun 2015’te başlattığı Zeki Müren Hattı’na gelen anonim…
daha fazla

Titanik batarken müzik yapmaya devam etmek

21 Haziran’da gerçekleştirilen cumhurbaşkanlığı kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı günün akşamında yaptığı açıklamayla, beklendiği üzere, sokağa çıkma…
sayın okur, bir maniniz yoksa sizi de bekliyoruz. vesaire’nin eski ve yeni yazılarından itinayla derlediğimiz tematik bültenleri her pazar sabahı okumak için şimdi abone olunuz: ve'posta.
KAYDOL
Total
1
Share