Athena’dan tüyleri diken diken eden yeni video: Ses Etme

8   +   3   =  

Hayatımıza girdiğinden beri yenilikçi hareketleriyle alternatif sahnenin en heyecan verici isimlerinden biri, marjinal tavrını ana akım medyaya dahi kabul ettirerek genç müzisyenler için umut kaynağı olan Athena, Türkiye’de yapmaya kimselerin kolay kolay cesaret edemeyeceği, oldukça renkli ve hüzünlü bir klip ile karşımıza çıktı.

Grubun Pasaj Müzik etiketiyle yayımlanan Altüst albümünde yer alan “Ses Etme” isimli şarkısının klibinde İstanbul gece hayatının en renkli, en sevilen, en popüler drag queen’i Onur’u başrolde izliyoruz. Onur’u bir sabah uyanmasının ardından adım adım izleyen klibin yönetmenliğini DEPO Film’den Gönenç Uyanık üstlenmiş. Onur’u sutyen giyerken, makyaj yaparken, külotlu çorabını geçirirken, dansçılığını üstlendiği gece kulübünde omuzlarda taşınırken izliyoruz. Şarkının inişleri ve çıkışlarıyla uyumlu olarak gitgide havanın karardığı klip, istemediğimiz bir sonla bitecek izlenimi yaratırken bir anda U dönüşü yapıp izleyiciyi gülümsetecek “kısmen” bir mutlu sona evriliyor.

Sadece iki cinsiyet kimliğini kabul etmekte inat eden ülkemizde, bu klip LGBTİ hakları savunuculuğuna dair atılmış çok ama çok önemli bir adım. Benzer cesarette bir işi geçtiğimiz yıl İstanbullu nadide dream-pop grubumuz The Away Days gerçekleştirmişti. This başlıklı EP’lerinde yer alan “Calm Your Eyes” adlı şarkının Elif Kalkan yönetmenliğindeki videosunda eşcinsel bir çifti duygusal bir ilişki yaşarken izlemiştik. “Calm Your Eyes” videosuna buradan, videoya yer verdiğimiz 2015’in “şimdilik” en iyi videoları başlıklı yazıya ise buradan ulaşabilirsiniz.sayın okur, gönüllü yayıncılığın velinimetlere ihtiyacı olacağını biliyorduk. yazılarımızı okuduğunuz, beğendiğiniz, paylaştığınız için müteşekkiriz. vesaire için maddi destek de sunmak isterseniz, ziyadesiyle minnettar olacağız.